Prosinec 2014

Vánoční perníkové chaloupky

15. prosince 2014 v 17:56 | Adel... |  Návody
Ahoj všichni , jak se máte ?:) Mám pocit že je začátek prosince, a to už jsme včera všichni zapálili třetí svíčku na adventním kalendáři ! Tenhle rok mám všechno nějaké zrychlené. Normálně bych měla vánoční dárky nakoupené už od listopadu, ale teď mám zatím jenom jeden ! Vůbec nic nestíhám. Ale co už. Adventní kalendář který jsem dostala ve škole jsem už předčasně snědla, takže už nemám nic na odpočítávání. Samozřejmě, snažila jsem se nový adventní kalendář koupit, ale všechny byly vyprodané. Teď už jsem líná nějaký kupovat (:D).
Už bych chtěla konečně sníh. Je to dlouho co byly Vánoce na sněhu. U nás akorát prší, a prší. Bez sněhu to pro mě nejsou ty pravé vánoce...aspoň z části.
Včera jsem měla s taneční skupinou Vánoční vystoupení pro rodiče. Samozřejmě, naše Adélka to celé pokazila. Bylo to po roce moje první vystoupení, a tak jsem pilně trénovala ! Doma jsem si připravila oblečení, a nalila pití (které sem nakonec zapoměla v šatně). Tatínek mě odvezl na místo, kde jsme měli vystupovat a převlékla jsem se do kostýmu. Jedna holka ze skupiny nás tam všechny učesala a já jen čekala až půjdeme na řadu. Šli jsme až poslední, a já byla čím dál tím víc nervózní. Začalo vystoupení, všechno šlo normálně. Začali sme tancovat a .... představte si, já to celé jela na úplně opačnou stranu než jsem měla ! Já jsem myslela že se hambou propadnu ! Celá tělocvična lidí, a ta malinká dívenka vepředu si to jede jinak než všechny ostatní ! Pardon za vykřičníky, ale nemůžu si pomoct.

Dnešní článek bude o pečení perníkové chaloupky. Místo tohoto jsem měla naplánovaný návod na zimní layout, ale řekla jsem si, že už je na to docela pozdě. Je skoro půlka prosince, a všichni už zimní layout mají. Kdo by se zabýval děláním nového. Pff. Perníkové chaloupky jsem pekla s mojí maminkou na školní jarmark. Dělaly jsme dvě velikosti. Dohromady jsme jich udělaly šest, a prodaly se strašně rychle. Doufala sem že se prodají, ale nevěděla jsem že až tak rychle. Ze stejného těsta jsme udělaly i dvacet balíčků perníčků. Byly jedlé, nebojte :D.Těsto je normálně jedlé, nejsou tam žádné přísady které by škodily. Nápad, ani těsto jsme nevymyslely. Je z jednoho hodně starého časopisu, ale několik věcí si děláme podle svého. Chalouka je opravdu velmi jednoduchá, existují i mnohem těžší a hezčí, ale pricip bude asi stejný.


Hello December !

2. prosince 2014 v 22:04 | Adel... |  My Diary
Ahoj holky !:)
Konečně je tady Prosinec! Za 22 dní už máme Vánoce ! Ach bože já se taak těším. Mám chuť psát spoustu vánočních článků, ale nemám na to moc času. Hodně článků mám předpřipravených, ale ani jeden jsem ještě nedodělala:D. Na prosinec jsem měla připravený "adventní kalendář".Několikrát sem to přehoodnotila , udělala jsem si plusy a mínusy, a došla jsem k závěru že adventní kalendář nakonec dělat nebudu. Zavázala bych se k tomu vydávat články pravidelně (přiznejme si, zatím mi to nikdy nevyšlo:D). Samozřejmně že články které jsem měla vymyšlené tak vydám, a budu se snažit je přidávat ob den?:D. No tak snad mi to vyjde.