Říjen 2014

Divergence

24. října 2014 v 20:28 | Adel... |  Recenze
Ahoj holky!:) Dneska nám konečně začínají prázdniny! (né nebyla jsem dva týdny doma).Už mám opravdu dobrou náladu , tak jsem se rozhodla napsat nový článek! Za ty dva týdny co jsem doma jsem přečetla Divergenci a Hladové hry . Za dva týdny jsem přečetla asi sedm set stránek - což se mi mimochodem nestane ani za rok. Obě dvě knížky jsou fakt moc hezké , a docela odlišné od filmu. Jinak , jsem absolutní milovnice The Sims. Hraju je už od dvojky. V září vyšla čtyřka. Och bože, to je tak super !:D Vím , tohle vás asi moc nezajímá.

Název : Divergence
Autor : Veronica Rothová
Hodnocení : 9/10Obsah : Chicago, budoucnost. Obyvatelé města, které obklopuje jen močál a obepíná ostnatý drát, jsou rozděleni do pěti frakcí. Beatrice je čerstvých šestnáct a přišel čas vybrat, do které frakce chce patřit, které ctnosti se chce na celý život odevzdat. Překvapivé rozhodnutí jí do cesty přivede osudového kluka - úchvatného, ale taky trochu nesnesitelného. Beatrice zjišťuje, že ve společnosti, která se jeví tak dokonalá, vzrůstá napětí a hrozící nebezpečí lze zažehnat jen jedním způsobem, který ji ale možná zničí.

Můj názor : Knížka mě opravdu moc nadchla! Hodně lidí říká že je to podobné Hunger Games , a proto jsem si ji nepřečetla dříve. V podstatě je knížka úplně rozdílná. V Hunger Games se umírá hladem a děti jsou posílány do arény smrti aby se zabíjely. Divergence je něco úplně jiného.Řekla bych že HG je větší masakr:D
Za začátku mě knížka nebavila. Beatrice je šestnáct , musí si vybrat frakci a vybere si neohroženost , i přes to že musí opustit rodiče. Opravdu zajímavé to začalo být až po tom co se přemístili na základnu neohrožených. Všechny tréninky , souboje .... ách. Čekala jsem že první díl skončí jinak, ale autorka to vymyslela opravdu dobře. Myslím že většina lidí co si knihu přečtou budou zvědavý na pokračování stejně jako já. Knížku bych si klidně hned koupila , ale měla bych jí přečtenou moc rychle , takže si na Wattpadu dočtu další díl Hunger Games. O druhý díl Divergence si samozřejmě napíšu k Vánocům:D Juhů , přesně dva měsíce do Vánoc !
Četli jste knížku ? Líbila se Vám ?

12.10.

12. října 2014 v 12:08 | Adel... |  My Diary
Dlouho jsem nenapsala deníček... možná důvodem bylo že nemám moc zajímavý život.Hm. Když jsem se rozhodla že ho konečně napíšu , jsem nemocná.Super. Krk mám jak v ohni , a to ani nemluvím o kašli. Radši bych chodila do školy , a to je u mě co říct. To mi musí být asi hodně špatně že jsem se zbláznila. Školu nesnáším.


Nový design

3. října 2014 v 17:40 | Adel... |  My Diary
Nebojte , nevakašla jsem se na tento blog:) Už dva týdny vymýšlím nový design pro tento blog , a s ním i články. Předevčírem jsem začala tvořit , včera nastavila , a dneska se konečně dostávám k článku. V grafice nejsem moc zdatná , podle toho t také vypadá , ale snažila jsem se.Design jsem už chtěla podzimní. Oranžovou barvu sice ráda nemám , ale podle mě k podzimu patří , takže tam je , stejně tak jako tmavě hnědá. No , podívejte se sami na náhled:)

|Doba tvorby : 3 hodiny|Spokojenost : 98%|Barvy : hnědá , oranžová , béžová|Motiv : podzim|
Jak se vám design líbí ? Jak bych ho měla pro příště vylepšit ? Máte také tak rádi podzim jako já ?